کارگزار املاک تجاری

Khgh agha
2 min readFeb 8, 2021

دلال معاملات ملکی چه کسی است؟

یکی از مشاغل مهم در املاک تجاری و صنعتی کارگزار می باشد، کارگزاراملاک تجاری واسطه ای بین فروشندگان و خریداران املاک تجاری است که به مشتریان در فروش ، اجاره یا خرید ملک تجاری کمک می کند. یک کارگزار املاک تجاری این آزادی را دارد که به عنوان نماینده مستقل ، کارفرمای بنگاه های معاملات ملکی تجاری یا به عنوان عضوی از یک شرکت کارگزاری املاک تجاری فعالیت کند.

تفاوت اصلی بین یک کارگزار املاک تجاری و یک مشاور املاک تجاری این است که اولی می تواند به طور مستقل کار کند در حالی که دومی این کار را نمی کند. یک مشاور املاک تجاری باید توسط یک کارگزار مجاز استخدام شود.

املاک و مستغلات تجاری چیست؟

ملکی زمانی در طبقه بندی املاک و مستغلات تجاری قرار می گیرد که فقط به منظور انجام تجارت مورد استفاده قرار گیرد. به طور معمول ، املاک و مستغلات تجاری متعلق به یک سرمایه گذار است که از هر مشاغلی که از آن ملک فعالیت می کند ، اجاره دریافت می کند. نمونه هایی از املاک و مستغلات تجاری شامل فضای اداری ، مراکز خرید نوار ، هتل ها ، فروشگاه های رفاهی و رستوران ها است.

املاک صنعتی

صلاحیت های تبدیل شدن به یک کارگزار املاک تجاری

الزامات آموزشی

شرط اساسی برای تبدیل شدن به یک دلال تجاری در املاک و مستغلات ، دیپلم دبیرستان (یا مدرک تحصیلی معادل آن) است. اکثر آژانس های معاملات املاک و مستغلات موفق دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد در تجارت ، آمار ، امور مالی ، اقتصاد یا املاک و مستغلات هستند (با تمرکز ویژه بر فروش یا اجاره املاک تجاری).

الزامات قانونی

دلال املاک تجاری ، یک متخصص املاک و مستغلات است که تحصیلات خود را فراتر از سطح یک مشاور املاک ادامه داده است. برای تأیید صلاحیت به عنوان یک کارگزار املاک تجاری ، یک فرد باید در هر ایالت که می خواهد حرفه خود را در آن تمرین کند ، مجوز دولتی دریافت کند. یک شخص برای گرفتن گواهینامه و مجوز دولتی باید در آزمون کارگزار املاک تجاری موفق شود. (توجه: پروانه املاک تجاری جدا از مجوز بنگاه معاملات ملکی است).

برای مطالعه ادامه مطلب بر روی لینک زیر کلیک نمایید :

https://cutt.ly/ZkmyVPN

--

--